Hoppa till sidans innehåll

DM BP 2015 startlistor

30 AUG 2015 23:28
Klassisk bänkpress DM avgörs på förmiddagen och utrustningsbänken på eftermiddagen söndag 20/9, Filipstad.
Invägning klassisk bänkpress mellan 09.00 - 10.30.
Invägning bänkpress utrustning mellan 13.00 - 14.30.
  • Skapad: 30 AUG 2015 23:28

Invägn Söndag 09.00-10.30 Start 11.00   BP KL
           
Klass Förnamn Efternamn Klubb Lott Grupp
47 Surya Sundqvist Karlstads AK 46 1
          1
52 Eleonora Berglund Örebro KK 62 1
          1
63 Elma Jukic Örebro KK 32 1
63 Sandra Johansson Karlstads AK 52 1
          1
72 Emma Johansson Nora AK 14 1
72 Julia Nygård Nora AK 18 1
72 Melina Granberg Örebro KK 37 1
72 Emelie Bergström Säffle AK 47 1
72 Karolina Arvidson Örebro KK 65 1
          1
84 Caroline Gustafsson Karlstads AK 24 1
84 Emma Pettersson Örebro KK 34 1
84 Amanda Scherdin Örebro KK 56 1
          1
84+ Marie Tisell Nora AK 38 1
           
59 Erik Lindeberg Karlstads AK 61 2
          2
74 Niwar Jasim Filipstads AK 6 2
74 Dilan Drwesh Örebro KK 8 2
74 Herman Skoglund Västra AK 35 2
74 Patrik Alstad Filipstads AK 42 2
74 Lars Carlsson Filipstads AK 43 2
74 Jesper Claesson Karlstads AK 51 2
74 Stefan Andersson Karlstads AK 63 2
74 Oskar Maikkula Köpings AK 66 2
           
83 Carl-Erik Dang Örebro KK 17 3
83 Karl Kjellstrand Örebro KK 21 3
83 Simon Svennberg Västra AK 26 3
83 Dino Gazibegovic Örebro KK 31 3
83 Oskar Bergström Karlstads AK 36 3
83 Björn Hansen Örebro KK 39 3
83 Alen Gazibegovic Örebro KK 44 3
83 Patrik Fornander Filipstads AK 57 3
           
93 Nick Lindblom Karlstads AK 15 3
93 Rickie Ohlsson Forshaga AK 19 3
93 Anton Appelqvist Nora AK 23 3
93 Sören Davidsson Karlstads AK 27 3
93 Robin Warnander Köpings AK 33 3
93 Johnny Grandin Örebro KK 50 3
93 Josef Eriksson Örebro KK 64 3
         
93 Valdor Malmborg Kalmar AK 10 3
           
105 Robert Israelsson Nora AK 5 4
105 Janne Salmela Köpings AK 7 4
105 Marcus Löfström Örebro KK 16 3
105 Patrik Karlsson Karlstads AK 53 4
105 Conrad Hansson Örebro KK 54 4
105 Emil Salmela Köpings AK 68 4
         
120 Robert Knutsson Köpings AK 69 4
120 Vincent Langkeit Köpings AK 67 4
120 John Eriksson Nora AK 22 4
120 Fredric Landerstedt Örebro KK 58 4
         
120+ Erik Karlsson Västra AK 13 4
120+ Fredrik Eriksson Örebro KK 45 4
120+ Per Montonen Örebro KK 55 4
120+ Marcus Sjöstedt Forshaga AK 28 4
           
Invägn Söndag 13.00-14.30 Start 15.00   BP Utr
           
Klass Förnamn Efternamn Klubb Lott Grupp
52 Eleonora Berglund Örebro KK 22 1
         
57 Annelie Izindre Karlstads AK 48 1
         
72 Karolina Arvidson Örebro KK 8 1
72 Emma Johansson Nora AK 13 1
         
84 Sandra Wilen Örebro KK 37 1
84 Emma Pettersson Örebro KK 47 1
84 Pörni Berglind Nora AK 50 1
         
84+ Elin Porath Säffle AK 24 1
84+ Marie Tisell Nora AK 43 1
           
74 Dilan Drwesh Örebro KK 17 2
74 David Press Karlstads AK 25 2
74 Jonas Telégin Nora AK 31 2
74 Patrik Alstad Filipstads AK 39 2
         
83 Donald Karlsson Filipstads AK 9 2
83 Robin Kvarnström Säffle AK 11 2
83 Leif Joensuu Degerfors AK 19 2
83 Kjell-Arne Nilsen Degerfors AK 35 2
83 Adrian Bräysy Karlstads AK 42 2
         
93 Josef Eriksson Örebro KK 14 2
93 Lars Höglander Västra AK 30 2
93 Rickard Andrén Karlstads AK 33 2
93 Mirko Mandic Örebro KK 38 2
93 Jörgen Forslund Västra AK 46 2
           
105 Robert Boström Örebro KK 6 3
105 Tomas Johansson Degerfors AK 23 3
105 Tommy Johansson Nora AK 27 3
105 Conrad Hansson Örebro KK 28 3
105 Ulf Brattlöf Örebro KK 44 3
105 Björn Iverssen Filipstads AK 45 3
           
120 Toni Radanov Säffle AK 10 3
120 Jan Pettersson Nora AK 15 3
120 Niclas Nilsson Degerfors AK 16 3
120 Mikael Åhlin Nora AK 26 3
120 Tommy Horvath Örebro KK 36 3
         
120+ Örjan Dahl Västra AK 29 3
120+ P-O Larsson Nora AK 34 3
Skribent: P-O Larsson





 






 

 

Postadress:
Västra Svealands Styrkelyftförbund
c/o Tommy Horvath, Norrgatan 25
703 56 Örebro

Kontakt:
Tel: 0733571559
E-post: tommy.horvath@bigpea...

Se all info