Hoppa till sidans innehåll

DM SL Startlista 2014

25 OKT 2014 18:54
Lördag 8/11 tävlas det i klassisk styrkelyft och på söndag 9/11 tävlas det i traditionell styrkelyft.
  • Uppdaterad: 26 OKT 2014 10:57

Lördag 8/11 (klassisk)

Invägning för grupp 1 och 2 mellan kl 08.00-09.30.

Tävlingsstart grupp 1 (11 st damer) kl 10.00 (viktklass, namn och klubb)

57 Wictoria Funke Säffle AK
57 Carolin Timberg Kolbäck AK
57 Annelie Izindre Karlstads AK
57 Sara Karlsson Örebro KK
57 Ina-Marie Åberg Örebro KK
63 Frida Dahlgren Karlstads AK
63 Sandra Johansson Karlstads AK
72 Caroline Gustafsson Karlstads AK
84 Emma Pettersson Örebro KK
84 Lovisa Bennetoft Säffle AK
+84 Elin Porath Säffle AK

 

Grupp 2 (17 st)

Klass 66 kg

Peter Andersson Hallsberg AK

Klass 74 kg

Yngve Karlsson Säffle AK
Oskar Maikkula Köpings AK
Joakim Strömsund Charlottenbergs AK
Dilan Drwesh Örebro KK
Alen Gazibegovic Örebro KK

Klass 83 kg

Niklas Björn Västra AK
Andreas Rogne Säffle AK
Robin Kvarnström Säffle AK
Isak Friberg Nora AK
Oskar Bergström Karlstads AK
Andreas Gustavsson Örebro KK
Fredrik Hindorf Örebro KK
Christoffer Nilsson Karlstads AK
Emanuel Persson Örebro KK
Daniel Spångberg Nora AK
Tobias Lundberg Norberg

 

-- Paus för lunch --

 

Invägning för grupp 3 och 4 mellan kl 13.00-14.30

Tävlingsstart grupp 3 (12 st) kl 15.00

Klass 93

Albin Becker Karlstads AK
Richard Bäckström Blyckert Örebro KK
Sören Davidsson Karlstads AK
Karl Fröberg Örebro KK
Robert Israelsson Nora AK
Bobby Johansson Örebro KK
Marcus Löfström Örebro KK
Johan Stenberg Örebro KK
Mathias Guss Norberg

Klass 120

Toni Radanov Säffle AK
John Eriksson Nora AK
Per Montonen Örebro KK

 

Grupp 4 (13 st)

Klass 105

Mike Wennerstrand Karlstads AK
Abdel Seidou Örebro KK
Lawrence Hackley Kolbäcks AK
Emil Salmela Köpings AK
Aron Resebo Hallsbergs AK
Janne Salmela Köpings AK
Rydiger Hopp Köpings AK
Andreas Östberg Karlstad AK
Johan Eriksson Karlstads AK
Emil Garstad Örebro KK
Patrik Karlsson Karlstads AK

Klass +120

Joakim Johansson Örebro KK
Robin Sjögren Örebro KK

-----------------------------------------------------------------------------

Söndag 9/11

Invägning för alla mellan kl 08.00-09.30.

Tävlingsstart grupp 1  (10 st)  kl 10.00

Klass 63

Emma Johansson Nora AK

Klass 72

Ulrika Johansson Västra AK
Pörni Berglind Nora AK

Klass 84

Sandra Wilen Örebro KK

 

Klass 66

Lars Jansson Nora AK
Jonas Telégin Nora AK

Klass 74

Håkan Tinglöf Degerfors AK

Klass 83

Niklas Nordling Säffle AK
Leif Joensuu Degerfors AK
Kjell-Arne Nilsen Degerfors AK

 

Grupp 2  (12 st)

Klass 93

Lars Höglander Västra AK
Jörgen Forslund Västra AK
Josef Eriksson Hallsberg AK
Tommy Johansson Nora AK

Klass 105

Mikael Svanström Säffle AK
Ulf Brattlöf Örebro KK
Conrad Hansson Örebro KK
Jan Pettersson Nora AK

Klass 120

Niclas Nilsson Degerfors AK

Klass +120

Thomas Svanelind Säffle AK
Fredrik Eriksson Örebro KK
Patrik Nylen Degerfors AK
Skribent: P-O Larsson





 






 

 

Postadress:
Västra Svealands Styrkelyftförbund
c/o Tommy Horvath, Norrgatan 25
703 56 Örebro

Kontakt:
Tel: 0733571559
E-post: tommy.horvath@bigpea...

Se all info