Hoppa till sidans innehåll

Startlista BP DM 2016

11 SEP 2016 14:42
Följande lyftare är anmälda till BP DM i Örebro lör 17/9. Se gruppindelning och tider nedan.
  • Uppdaterad: 12 SEP 2016 16:38

1 Lördag

Invägning:

07.00-08.30

Start:

09.00

   
      Klassiskt    
Klass Förnamn Efternamn Klubb Lott Grupp
52 Monica Björn Örebro KK 24 1
           
63 Alice Gustafsson Köpings AK 20 1
63 Karolina Arvidson Örebro KK 16 1
63 Sara Gustavsson Karlstads AK 14 1
63 Sandra Johansson Karlstads AK 42 1
           
72 Emma Johansson Nora AK 29 1
72 Jenny Nilsson Örebro KK 30 1
           
84 Pörni Berglind Örebro KK 32 1
84 Alana Jamil Örebro KK 9 1
84 Sofia Kollenhag Örebro KK 11 1
84 Sofia Nilsson Örebro KK 15 1
84 Emma Pettersson Örebro KK 10 1
           
84+ Elinor Forssander Karlstads AK 34 1
           
53 Erik Lindeberg Karlstads AK 25 2
           
66 Fauzi Amin Filipstads AK 21 2
66 Magnus Aarhus Örebro KK 5 2
66 Syd Seow Örebro KK 8 2
           
74 Lars Carlsson Filipstads AK 38 2
74 Patrik Fornander Filipstads AK 23 2
74 Niwar Jasim Filipstads AK 7 2
74 Fredrik Zeitelberg Filipstads AK 37 2
74 Jesper Claesson Karlstads AK 28 2
74 Niklas Lindroth Örebro KK 39 2
           
83 Marcus Dau Degerfors AK 36 3
83 Björn Håman Karlstads AK 19 3
83 Mikael Joneus Karlstads AK 26 3
83 Simon Gunnarsson Nora AK 43 3
83 Carl-Erik Dang Örebro KK 18 3
83 Björn Hansen Örebro KK 40 3
83 Karl Kjellstrand Örebro KK 22 3
           
     Invägning:      
2 Lördag 09.30-11.00 Start 11.30    
      Klassiskt    
Klass Förnamn Efternamn Klubb Lott Grupp
93 Andreas Ågren Degerfors AK 22 1
93 Lukas Svensson Säffle AK 20 1
93 Rickie Ohlsson Forshaga AK 15 1
93 Adrian Bräysy Karlstads AK 5 1
93 Emil Gladh Säffle AK 18 1
93 Daniel Almqvist Björn Örebro KK 11 1
           
120 Daniel Fredriksson Karlstads AK 6 1
120 Viktor Kreu Örebro KK 8 1
           
120+ Joakim Nilsson Säffle AK 27 1
120+ Fredrik Eriksson Örebro KK 12 1
120+ P-O Larsson Örebro KK 4 1
           
105 Jerry Jensen Degerfors AK 21 2
105 Niclas Lundgren Degerfors AK 25 2
105 Emil Salmela Köpings AK 17 2
105 Johan Jannborg Flyg Karlstads AK 13 2
105 Patrik Karlsson Karlstads AK 16 2
105 Sebastian Thernström Karlstads AK 14 2
105 Per Olsson Nora AK 19 2
105 Ulf Brattlöf Örebro KK 26 2
105 Peter Eklund Örebro KK 7 2
105 Erik Sund Örebro KK 24 2
           
     Invägning:      
3 Lördag 12.30-14.00 Start 14.30    
      Utrustning    
Klass Förnamn Efternamn Klubb Lott Grupp
72 Emma Johansson Nora AK 17 1
           
84 Pörni Berglind Örebro KK 13 1
84 Sandra Wilen Örebro KK 43 1
           
84+ Elin Porath Säffle AK 20 1
           
66 Magnus Aarhus Örebro KK 5 1
           
74 Lars Carlsson Filipstads AK 33 1
74 Donald Karlsson Filipstads AK 39 1
74 Jonas Telégin Nora AK 26 1
           
83 David Press Karlstads AK 32 1
83 Karl Kjellstrand Örebro KK 25 1
83 Leif Joensuu Degerfors AK 23 1
           
93 Roger Andersson Filipstads AK 41 2
93 Rickard Andrén Karlstads AK 37 2
93 Sueliman Suelimanpoor Nora AK 15 2
93 Lars Höglander Västra AK 6 2
           
105 Björn Iverssen Filipstads AK 22 2
105 Lars Lindeberg Karlstads AK 24 2
105 Tommy Johansson Nora AK 16 2
105 Mikael Johansson Säffle AK 31 2
105 Robert Boström Örebro KK 30 2
105 Ulf Brattlöf Örebro KK 46 2
105 Tomas Johansson Degerfors AK 10 2
105 Jan Andersson Säffle AK 34 2
           
120 Jan Pettersson Nora AK 8 3
120 Mikael Åhlin Nora AK 29 3
120 Viktor Kreu Örebro KK 40 3
120 Per Montonen Örebro KK 28 3
120 Niclas Nilsson Degerfors AK 36 3
           
120+ Patrik Nylen Degerfors AK 18 3
120+ Toni Radanov Säffle AK 38 3
120+ Örjan Dahl Västra AK 21 3
120+ P-O Larsson Örebro KK 11 3
120+ Robert Ericsson Köpings AK 9 3
Skribent: P-O Larsson
E-post: Adressen Gömd





 






 

 

Postadress:
Västra Svealands Styrkelyftförbund
c/o Tommy Horvath, Norrgatan 25
703 56 Örebro

Kontakt:
Tel: 0733571559
E-post: tommy.horvath@bigpea...

Se all info