Hoppa till sidans innehåll

Startlistor SL DM 2017

10 NOV 2017 07:26
På lördag och söndag 11-12/11 avgörs både DM i styrkelyft och Sunelyftet i marklyft på Idrotsshuset, Örebro KKs lokaler.
  • Skapad: 10 NOV 2017 07:26

Start 1      
Lördag 10:00 - 14:00 (invägning 08.00-09.30) Klassisk Styrkelyft  
Namn Viktklass Förening Gren
Hanna Ahmad 57 Kolbäcks AK KSL
Eva Sandin 63 Säffle KSL
Victoria Jensen 63 Karlstads AK KSL
Sofie Östberg 63 Norbergs Kraftsportförening KSL
Shauna Birge 72 Karlstads AK KSL
Sandra Johansson 72 Karlstads AK KSL
Johanna Gustafsson 72 Säffle KSL
Selma Konjhodzic Björndahl 84 Västra AK KSL
Alana Jamil 84 Örebro KK KSL
Sofia Kollenhag 84 Örebro KK KSL
Sofia Nilsson 84 Örebro KK KSL
carina gunnarsson 84+ Norbergs Kraftsportförening KSL
       
Oscar Svanström 53 Säffle KSL
Marcus Eriksson 66 Degerfors AK KSL
Jonas Telégin 66 Nora AK KSL
Isac Manner 66 Lindesbergs KraftsportKlubb KSL
Jonathan Melin 66 Nora AK KSL
Jimmy Lillemo 74 Karlstads AK KSL
Kevin Telégin 74 Nora AK KSL
Shafigullah Walizada 74 Säffle KSL
Lars Carlsson 74 Filipstads AK KSL
       
Start 2      
Lördag 14:00 - 18:30 (invägning 12.00-13.30) Klassisk Styrkelyft  
Namn Viktklass Förening Gren
Niwar Jasim 83 Filipstads AK KSL
Mikael Joneus 83 Karlstads AK KSL
Jan-Erik Johansson Vik 83 Norbergs Kraftsportförening KSL
Jonas Nordin 83 Norbergs Kraftsportförening KSL
Thomas Gustavsson 83 Västra AK KSL
       
Rickie Ohlsson 93 Karlstads AK KSL
Gustav Bruno 93 Örebro KK KSL
Basir Mohammadi 93 Säffle KSL
Mattias Svensson 93 Säffle KSL
Andreas Ågren 93 Degerfors AK KSL
Mattias Bergman 93 Kopparbergs IF KSL
Stefan Alexandersson 93 Lindesbergs KraftsportKlubb KSL
Emil Garstad 93 Örebro KK KSL
Tommy Johansson 93 Örebro KK KSL
Mattias Romare 93 Örebro KK KSL
Rauhallan Nazeri 93 Säffle KSL
       
Jerry Jensen 105 Degerfors AK KSL
Niclas Lundgren 105 Degerfors AK KSL
Daniel Dalerhult 105 Karlstads AK KSL
Daniel Fredriksson 105 Karlstads AK KSL
Johannes Forsberg 105 Köpings AK KSL
Scott Griffin 105 Köpings AK KSL
Ralph Rudhage 105 Köpings AK KSL
Joakim Andersson 105 Norbergs Kraftsportförening KSL
Pasi Kapanen 105 Norbergs Kraftsportförening KSL
Johannes Larsson 105 Örebro KK KSL
Dennis Berg 105 Säffle KSL
       
Start 3      
Söndag 10:00 - 14:00 (invägning 08.00-09.30) KSL herrar -120 & +120, SL  
Namn Viktklass Förening Gren
Emma Johansson 72 Nora AK SL
Michaela Svanelind 72 Säffle SL
Jonas Telégin 74 Nora AK SL
Simon Gunnarsson 83 Nora AK SL
Niklas Nordling 83 Säffle SL
Caroline Johansson 84 Nora AK SL
Jessica Thorstensson 84 Nora AK SL
Sandra Wilen 84 Örebro KK SL
       
Lars Höglander 93 Västra AK SL
Simon Konjhodzic Björndahl 93 Västra AK SL
Roger Andersson 93 Filipstads AK SL
Mikael Svanström 93 Säffle SL
Thomas Högberg 105 Örebro KK SL
Per Olsson 105 Nora AK SL
Mikael Åhlin 105 Nora AK SL
Anders Pettersson 120 Nora AK SL
Jan Östlund 120 Västra AK SL
Joel Friberg 120 Örebro KK KSL
Ludvig Engström 120+ Karlstads AK KSL
Fredrik Eriksson 120+ Örebro KK KSL
Pär Jonsson 120+ Örebro KK KSL
Skribent: P-O Larsson
E-post: Adressen Gömd





 






 

 

Postadress:
Västra Svealands Styrkelyftförbund
c/o Tommy Horvath, Norrgatan 25
703 56 Örebro

Kontakt:
Tel: 0733571559
E-post: tommy.horvath@bigpea...

Se all info