Hoppa till sidans innehåll

Startlistor Sunelyftet 2016

10 MAJ 2016 22:43
Här är slutgiltig startlista inför serieomgång 2 (Sunelyftet för VSSFs lyftare) i Örebro Kraftsportsklubbs lokaler, Idrotthuset.
  • Skapad: 10 MAJ 2016 22:43

Invägn.1 Lördag 08.00 - 09.30 Start   10.00    
    Endast Bänk 23st    
Klass Förnamn Efternamn Klubb Grupp  
47 Surya Sundkvist Karlstads AK 1 KBP
59 Billy Nyman Karlstads AK 1 KBP
63 Sara Gustavsson Karlstads AK 1 KBP
74 Björn Hansen Örebro KK 1 KBP
74 Nivar Jasim Filipstads AK 1 KBP
74 Fredrik Zeitelberg Filipstads AK 1 KBP
74 Stefan Andersson Karlstads AK 1 KBP
83 Roger Andersson Filipstads AK 1 BP
83 Carl-Erik Dang Örebro KK 1 KBP
83 Karl Kjellstrand Örebro KK 1 KBP
83 David Press Karlstads AK 1 KBP
84+ Elin Porath Säffle AK 1 KBP
           
93 Richard Andrén Karlstads AK 2 BP
93 Adrian Bräysy Karlstads AK 2 KBP
93 Sören Davidsson Karlstads AK 2 KBP
105 Mikael Johansson Säffle AK 2 BP
105 Björn Iverssen Filipstads AK 2 BP
105 Lars Lindeberg Karlstads AK 2 BP
105 Roger Pettersson Örebro KK 2 KBP
105 Johan Jannborg Flyg Karlstads AK 2 KBP
120 Robert Boström Örebro KK 2 BP
120 Toni Radanov Säffle AK 2 KBP
120+ Per Montonen Örebro KK 2 KBP
           
Invägn. 2 Lördag 08.00-09.30 Start efter Endast Bänk  
    Damer & H-53 18st    
Klass Förnamn Efternamn Klubb Grupp  
52 Monica Björn Örebro KK 1 KSL
57 Elli Berglund Örebro KK 1 KSL
63 Eva Sandin Säffle AK 1 KSL
63 Michaela Augustsson Kalmar AK 1 KSL
63 Sandra Johansson Karlstads AK 1 KSL
72 Emma Johansson Nora AK 1 KSL
72 Frida Leandersson TK Trossö 1 KSL
72 Habiba Gehlin Köpings KK 1 KSL
72 Jenny Nilsson Örebro KK 1 KSL
72 Sandra Wilén Örebro KK 1 KSL
           
84 Alana Jamil Örebro KK 2 KSL
84 Caroline Johansson Nora AK 2 KSL
84 Sofia Kollenhag Örebro KK 2 KSL
84 Sofia Nilsson Örebro KK 2 KSL
84+ Elin Porath Säffle AK 2 KSL
84+ Elinor Forssander Karlstads AK 2 KSL
84+ Josefina Grassl Karlstads AK 2 KSL
53 Erik Lindeberg Karlstads AK 2 KSL
           
Invägn. 3 Lördag 12.00-13.30 Start 14.00    
    Herrar 66-83 18st    
Klass Förnamn Efternamn Klubb Grupp  
66 Syd Seow Örebro KK 1 KSL
74 Moustapha Kadhem Köpings KK 1 KSL
74 Håkan Tinglöf Degerfors AK 1 SL
74 Jonas Telegin Nora AK 1 SL
74 Jukka Kulokorpi Hallsberg AK 1 KSL
74 Rahim Hoseini Degerfors AK 1 KSL
74 Roger Olsson IF Stången 1 KSL
           
105 Johan  Stenberg Örebro KK 1 KSL
           
83 Ahmed Gliza Örebro KK 2 SL
83 Basir Muhammedi Säffle AK 2 KSL
83 Björn Håman Karlstads AK 2 KSL
83 Jimmy Rudholm Örebro KK 2 KSL
83 Leif Joensuu Degerfors AK 2 SL
83 Mikael Joneus Karlstads AK 2 KSL
83 Niklas Nordling Säffle AK 2 SL
83 Simon Gunnarsson Nora AK 2 KSL
83 Stefan Alexandersson Lindesberg KK 2 KSL
83 Yngve Karlsson Säffle AK 2 KSL
           
Invägn.1 Söndag 08.00-09.30 Start 10.00    
    Herrar +93 31st    
Klass Förnamn Efternamn Klubb Grupp  
93 Niklas Lindroth Örebro KK 1 KSL
93 Daniel Almqvist Björn Örebro KK 1 KSL
93 Emil Glad Säffle AK 1 KSL
93 Johannes Hoppe Kopparbergs IF 1 KSL
93 Johnny Grandin Örebro KK 1 KSL
93 Kristian Sewén Kalmar AK 1 KSL
93 Mattias Bergman Kopparbergs IF 1 KSL
93 Robert Ekholm Kolbäcks AK 1 KSL
93 Robin Löfström Örebro KK 1 KSL
93 Sami Koljonen Kolbäcks AK 1 KSL
           
105 Adam Döragrip Kolbäcks AK 2 KSL
105 Dennis Berg Säffle AK 2 KSL
105 Jan-Eric Bäckström Degerfors AK 2 SL
105 Marcus Löfström Örebro KK 2 KSL
105 Patrik Karlsson Karlstads AK 2 KSL
105 Per Johansson Örebro KK 2 KSL
105 Per Olsson Nora AK 2 KSL
105 Tomas Johansson Degerfors AK 2 SL
105 Tommy Johansson Nora AK 2 SL
           
120 Anders Pettersson Nora AK 3 KSL
120 Daniel Fredriksson Karlstads AK 3 KSL
120 Jan Pettersson Nora AK 3 SL
120 Marcus Johansson Karlstads AK 3 KSL
120 Mikael Åhlin Nora AK 3 SL
120 Niclas Nilsson Degerfors AK 3 SL
120 Sebastian Thernström Karlstads AK 3 KSL
120 Tim Karlsson Örebro KK 3 KSL
120 Vincent Langkeit Köpings KK 3 KSL
120+ Fredrik Eriksson Örebro KK 3 KSL
120+ Joakim Nilsson Säffle AK 3 KSL
120+ Viktor Kreu Örebro KK 3 KSL
Skribent: P-O Larsson





 






 

 

Postadress:
Västra Svealands Styrkelyftförbund
c/o Tommy Horvath, Norrgatan 25
703 56 Örebro

Kontakt:
Tel: 0733571559
E-post: tommy.horvath@bigpea...

Se all info