Hoppa till sidans innehåll

Startlistor serieomg 1 2017

26 FEB 2017 18:05
Serieomgång 1 i Säffle, styrkelyft och bänkpress lördagen 4 mars. OBS! Det blir två stycken invägningar! 68 st lyftare anmälda.
  • Skapad: 26 FEB 2017 18:05

Invägning 1 kl. 8.00-9.30:
Tävlingssstart kl.10.00.
Bänkpress (2 st grupper) och SL damer samt SL herrar klass 53kg, 59kg o 93kg (2 st grupper). 
Bänkarna väger in först, därefter damerna!
Invägning 2 kl. 13.00-14.30:
Tävlingsstart kl.15.00.
SL Herrar klass 66kg, 74kg, 83kg,105kg,120kg och +120kg (2 st grupper).

 

                           Anmälningslista serie 1 Säffle 2017-03-04

 

Bänkpress damer och herrar

Start kl 10.00

   

 Klass

Namn

Klubb

 Grupp

63  K

Annelie Izindre

Filipstad AK

1

63  K

Anna Sjökvist

KAK

1

84

Lisa Andersson

Vagnhallen SK

1

74  K

Fredrik Zeitelberg

Filipstad AK

1

74  K

Nivar Jasim

Filipstad AK

1

74  K

Fausi Amin

Filipstad AK

1

74  K

Stefan Andersson

KAK

1

74  K

Rikard Jansson

Säffle AK

1

74  K

Jesper Claesson

KAK

1

 

 

 

9st

83  K

Khaled Akbari

Filipstad AK

2

83  K

Patrik Fornander

Filipstad AK

2

83 

Donald Karlsson

Filipstad AK

2

83  K

Carl-Erik Dang

Örebro KK

2

93

Roger Andersson

Filipstad AK

2

93  K

Andreas Ågren

Degerfors AK

2

105

Jan Andersson

Säffle AK

2

105  K

Josef Eriksson

Örebro KK

2

105  K

Firdaws Rhamon

Filipstad AK

2

105  K

Sebastian Thernström

KAK

2

105  K

Johan Jannborg Flyg

KAK

2

120

Toni Radanov

Säffle AK

2

120+

Joakim Nilsson

Säffle AK

2

 

 

 

13st

 

Styrkelyft damer och herrar
Start ca 10.00

   

Klass

Namn

Klubb

Grupp

52  K

Rebecka Karlsson

Säffle AK

1

63  K

Elin Karlsson

KAK

1

63  K

Annelie Izindre

Filipstad AK

1

72  K

Sandra Johansson

KAK

1

72 K

Eva Sandin

Säffle AK

1

72

Michaela Svanelind

Säffle AK

1

72  K

Sandra Wilén

Örebro KK

1

72  K

Vilma Olsson

Örebro KK

1

72  K

Shauna Birge

KAK

1

84 

Pernilla Röhr

Vagnhallen SK

1

84  K

Selma Konjhodzic Björndahl

Västra AK

1

84+  K

Elin Porath

Säffle AK

1

53  K

Oskar Svanström

Säffle AK

1

59  K

Andreas Andersson

Säffle AK

1

 

 

 

14st

93  K

Rickie Ohlsson

KAK

2

93  K

Patrik Karlsson

KAK

2

93  K

Milos Stojanovic

KAK

2

93  K

Karl Narfström

KAK

2

93  K

Karl-Fredrik J. Kylander

KAK

2

93

Leif Joensuu

Degerfors AK

2

93  K

Simon Kondjhodzic Björndahl

Västra AK

2

93  K

Emil Glad

Säffle AK

2

93 K

Basir Mohammadi

Säffle AK

2

93

Mikael Svanström

Säffle AK

2

93 K

John Jansson

Säffle  AK

2

 

 

 

11st

 

Styrkelyft herrar och damer
Tävlingsstart 15.00

   

66  K

Marcus Eriksson

Degerfors AK

3

66  K

Peter Andersson

Hallsberg AK

3

74

Lars Karlsson

Filipstad AK

3

74  K

Fredrik Larsson

KAK

3

105 K

Thomas Högberg

Örebro KK

3

105 K

Dennis Berg

Säffle AK

3

105  K

Jan-Erik Bäckström

Degerfors AK

3

105  K

Niklas Lindstedt

KAK

3

105  K

Martin Lindby-Aas

KAK

3

105

Björn Iverssen

Filipstad AK

3

 

 

 

10st

83  K

Mikael Joneus

KAK

4

83

Håkan Tinglöf

Degerfors AK

4

83

Niklas Nordling

Säffle AK

4

83  K

Robin Kvarnström

Säffle AK

4

120

P-O Larsson

Örebro KK

4

120  K

Jan Östlund

Västra AK

4

120  K

Joel Greek

Degerfors AK

4

120  K

Jerry Jensen

Degerfors AK

4

120+ 

Håkan Fransson

Degerfors AK

4

120+  K

Björn Nylén

Degerfors AK

4

120+  K

Ludvig Engström

KAK

4

 

 

 

11st

Säffle Atletklubb hälsar alla välkomna!

Skribent: P-O Larsson
E-post: Adressen Gömd





 






 

 

Postadress:
Västra Svealands Styrkelyftförbund
c/o Tommy Horvath, Norrgatan 25
703 56 Örebro

Kontakt:
Tel: 0733571559
E-post: tommy.horvath@bigpea...

Se all info