Hoppa till sidans innehåll

Anmälda Köping omg 1 2015

03 FEB 2015 15:26
På lördag 7/2 tävlar följande anmälda i Köping. Se grupper, indelningar nedan.
OBS! Det saknas en klovare till förmiddagen så det skulle uppskattas om någon från gästande klubbar kunde ordna fram en person som kunde hjälpa till.
  • Skapad: 03 FEB 2015 15:26

Invägning kl 8.00-9.30
Tävlingsstart kl 10.00

Bänkpress 
(6 st lyftare)
Tommy Horvath ÖKK 
Robert Boström ÖKK
Björn Hansson ÖKK
Alen Gazibegovic ÖKK
Per Gerber ÖKK
Josef Eriksson ÖKK

Styrkelyft 
Grupp 1
(11 st lyftare)
57 Carolina Pettersson KatrineholmAK
63 Elma Jukic  ÖKK
63 Karro Arvidsson ÖKK 
72 Julia Nygård Nora AK 
84 Sandra Wilen ÖKK
66 Ian Mattson Kolbäck AK
74 Oskar Maikkula KöpingsAK
74 Thomas Nordqvist ÖKK
74 Dilan Drwesh ÖKK
74 Fredrik Pettersson ÖKK
74 Johannes Hoppe Kopparberg

Grupp 2
(12 st lyftare)
83 Andreas Gustafsson ÖKK
83 Dino Gazibegovic ÖKK
83 Kalle Kjellstrand ÖKK
83 Ahmed Gliza ÖKK
83 Fredrik Hindorff ÖKK
83 Karl Fröberg ÖKK
83 Ralph Rudhage KolbäckAK
83 Robert Ekholm KolbäckAK
83 Stefan Alexandersson LindesbergKK
83 Mattis Andersson KöpingAK
93 Robin Warnander KöpingAK
120 Vincent Langkeit KöpingAK

Eftermiddagsgrupperna
Invägning kl.13.00-14,30
Tävlingsstart KL 15.00

Grupp1
(10 st lyftare)
93 Johan Stenberg ÖKK
93 Felix Kihl ÖKK
93 Marcus Löfström ÖKK
93 Peter Niemi-Impola ÖKK
93 Mattias Bergman Kopparberg
93 Linus Weilander Kopparberg
93 Anton Appelqvist Nora AK
93 Robert Israelsson Nora AK
93 Jonathan Viberg Lindesberg KK
105 Johannes Forsberg KöpingAK

Grupp2
(10 st lyftare)
105 Emil Garstad ÖKK
105 Robert Boström ÖKK
105 Andreas Holmberg KolbäckAK
105 Niklas Gustavsson Kopparberg
105 Lawrence Hackley Kolbäck AK
120 Anders Strömbert HallsbergAK
120 Mikael Åhlin Nora AK
120 John Eriksson Nora AK
120+ Joakim Johansson ÖKK
120+ Amir Hebib ÖKK
Skribent: P-O Larsson





 






 

 

Postadress:
Västra Svealands Styrkelyftförbund
c/o Tommy Horvath, Norrgatan 25
703 56 Örebro

Kontakt:
Tel: 0733571559
E-post: tommy.horvath@bigpea...

Se all info