Hoppa till sidans innehåll

Anmälda till BP DM 2014

15 SEP 2014 01:40
Följande lyftare är anmälda till BP DM i Karlstad sön 21/9. Se gruppindelning och tider nedan.
  • Uppdaterad: 15 SEP 2014 10:47

DM bänkpress (klassisk)
Invägning 08.00 - 09.30 Start 10.00

Grupp 1 16 st (alla damer, herrar -59, -83)
Grupp 2 17 st (herrar -74,-93,-105,-120,+120)


DM bänkpress (utrustning)
Invägning 12.00-13.30 Start 14.00


Grupp 1 12 st (alla damer, herrar -66,-74,-83,-93)
Grup 2 13 st (herrar -105,-120,+120)

 

Klassisk bänkpress (namn, viktklass, klubb)
Sara Gustavsson 63 Karlstads AK

Emma Johansson 63 Nora AK

Frida Dahlgren 63 Karlstads AK


Caroline Gustafsson 72 Karlstads AK

Mathilda Skystedt 72 Karlstads AK


Emma Pettersson 84 Örebro KK

 

Daniel Andersson 59 Säffle AK

Anders Nyman 59 Karlstads AK

 

Sangeen Abdi 74 Degerfors AK

Lars Carlsson 74 Filipstads AK

Patrik Fornander 74 Filipstads AK

Alen Gazibegovic 74 Örebro KK

 

Stefan Andersson 83 Karlstads AK

Karl Fröberg 83 Örebro KK

Björn Hansen 83 Örebro KK

Karl Kjellstrand 83 Degerfors AK

Rasmus LaursenSarwien 83 Örebro KK

Nick Lindblom 83 Karlstads AK

Jens Mogren 83 BFSS Nora

Daniel Spångberg 83 Nora AK

 

Tommy Andersson 93 Karlstads AK

Oskar Bergström 93 Karlstads AK

Adrian Bräysy 93 Karlstads AK

Sören Davidsson 93 Karlstads AK

Josef Eriksson 93 Hallsbergs AK

Robert Israelsson 93 Nora AK

Marcus Löfström 93 Örebro KK

Daniel Österberg 93 Säffle AK

 

Johan Eriksson 105 Karlstads AK

Sebastian Thernström 105 Karlstads AK

 

John Eriksson 120 Nora AK

Toni Radanov 120 Säffle AK

 

Thomas Svanelind 120+ Säffle AK

-----------------------------------------

Bänkpress
Annelie Izindre 57 Karlstads AK

 

Emma Johansson 63 Nora AK

 

Pörni Berglind 84 Nora AK

Sandra Wilen 84 Örebro KK

 

Lars Jansson 66 Nora AK

Jonas Telégin 66 Nora AK

 

Lars Carlsson 74 Filipstads AK

Tomas Eriksson 74 Degerfors AK

 

Donald Karlsson 83 Filipstads AK

Nick Lindblom 83 Karlstads AK

 

Rickard Andrén 93 Karlstads AK

Tommy Johansson 93 Nora AK


Hans-Olov Boström 105 Degerfors AK

Robert Boström 105 Örebro KK

Johan Eriksson 105 Karlstads AK

Conrad Hansson 105 Örebro KK

Patrik Karlsson 105 Karlstads AK

 

Tommy Horvath 120 Örebro KK

Björn Iverssen 120 Filipstads AK

Niclas Nilsson 120 Degerfors AK

Jan Pettersson 120 Nora AK

Mikael Åhlin 120 Karlstads AK

 

Patrik Nylen 120+ Degerfors AK

Marcus Sjöstedt 120+ Forshaga AK

Örjan Dahl 120+ Västra AK

Skribent: P-O Larsson





 






 

 

Postadress:
Västra Svealands Styrkelyftförbund
c/o Tommy Horvath, Norrgatan 25
703 56 Örebro

Kontakt:
Tel: 0733571559
E-post: tommy.horvath@bigpea...

Se all info