Hoppa till sidans innehåll

Serieomgång 1 SL+BP 2019 (Västra)

21 JAN 2019 23:09
Lördag 9/2 hålls serieomgång 1 i styrkelyft och bänkpress i Säffle för västra delen av distriktet.
  • Uppdaterad: 21 JAN 2019 23:09

Plats: Tegnèrhallen, Tegnèrgatan 20 Säffle 
Datum: Lör 9/2
Invägning: kl. 8.00-9.30
Tävlingsstart: kl. 10.00
Sista anmälningsdag: Fre 1/2

Anm.avg. 300kr till plusgirokonto 441 74 07-6

Anmälningar och "övriga" frågor till Mats Nordling; This is a mailto link.
Tillgång till bastu och "förtäring" kommer att finnas.
Invägning 1 kl.8.00-9.30 täv.start kl.10.00: bänkare, damer samt herrar klass 59kg tom 83kg.
Invägning 2 kl.13.00-14.30 tävl.start kl 15.00: herrar klass 93kg tom +120kg.

Start: Kl 10.00

Bänk damer Klass Namn Klubb Grupp

 57 Linnea Gustafsson Karlstad AK 1

Bänk Herrar Klass Namn Klubb
 74 K Lars Karlsson Filipstad AK 1
 74 K Fausi Amin Filipstad AK 1
 83 K Fredrik Zeitelberg Filipstad AK 1
93 K Patrik Fornander Filipstad AK 1
93 Roger Andersson Filipstad AK 1
105 K Joel Alfredsson Karlstad AK 1
7 st


SL Damer Klass Namn Klubb Grupp
57 K Rebecka Karlsson Säffle AK 1
63 K Annelie Izindre Filipstad AK 1
63 K Selma Larsson Filipstad AK 1
63 K Beatrice Jonsson Filipstad AK 1
63 K Victoria Jensen Karlstad AK 1
63 K Matilda Brynteson Ek Karlstad AK 1
72 K Amanda Karlsson Karlstad AK 1
72 K Malin Ängerteg Forshaga AK 1
72 Michaela Svanelind Säffle AK 1
84 K Peggy Ranudd Karlstad AK 1
84 K Emma Mårtensson Karlstad AK 1
84 Johanna Gustafsson Säffle AK 1
84 K Ebba Dagerbäck Degerfors AK 1
84 K Selma Björndahl Konjhodzic Västra AK 1
14 st

SL Herrar Klass Namn Klubb
59 K Oscar Svanström Säffle AK 2
66 K Sander Hofman Karlstad AK 2
66 K Jonas Telégin Nora AK 2
74 K Adrian Rahimi Filipstad AK 2
74 K Pedram Pirouzfar Karlstad AK 2
83 K Olle Henningsson Kristinehamn A/BK 2
83 K Fredrik Grahn Kristinehamn A/BK 2
83 K David Warnquist Västra AK 2
83 K Adam Larsen Arvika TC/AK 2
83 K Birhat Jasim Filipstad AK 2
83 K Alexander Teigen Karlstad AK 2
83 K Jimmy Lillemo Karlstad AK 2
83 K Khaled Akbary Filipstad AK 2
13 st

 Start grupp 3+4: Kl 15.00

93 Niklas Nordling Säffle AK 3
93 K Fredrik Janson Filipstad AK 3
93 K Emil Glad Säffle AK 3

93 Mikael Svanström Säffle AK 3
93 K Fredrik Jansson Filipstad AK 3
93 K Joakim Ekstam Forshaga AK 3
93 K Adam Dagerbäck Degerfors AK 3
93 K Patrick Karlsson Karlstad AK 3
93 K Emil Larsson Karlstad AK 3
93 K Joacim Hedman Karlstad AK 3
93 K Tobias Lind Karlstad AK 3
93 K Linus Åkeson Karlstad AK 3
12 st


105 K Rickie Ohlsson Forshaga AK 4
105 K Sebastian Thernström Karlstad AK 4
105 K Andreas Ågren Degerfors AK 4
105 K Niclas Lundgren Degerfors AK 4
105 K Albin Persson Kristinehamn A/BK 4
105 K Hampus Larsson Kristinehamn A/BK 4
120 K P-O Larsson Örebro KK 4
120 K Joakim Joki Arvika TC/AK 4
120 K Martin Lindby-Aas Karlstad AK 4
120 K Mikael Bohman Karlstad AK 4
120+ K Andreas Gustafsson Forshaga AK 4
120+ K Ludvig Engström Forshaga AK 4
12 st

Skribent: P-O Larsson
E-post: Adressen Gömd





 






 

 

Postadress:
Västra Svealands Styrkelyftförbund
c/o Tommy Horvath, Norrgatan 25
703 56 Örebro

Kontakt:
Tel: 0733571559
E-post: tommy.horvath@bigpea...

Se all info