Hoppa till sidans innehåll

Startlistor omgång 3 2017 Karlskoga

31 AUG 2017 17:42
Omgång 3 i bänkpress och styrkelyft (västra delen av VSSF) blir på lördag 9/9.
Det blir två stycken grupper i bänkpress på förmiddagen och två stycken grupper styrkelyft på eftermiddagen. Se tider och indelningar nedan.
  • Uppdaterad: 31 AUG 2017 17:53

Invägning grupp 1+2: 08:00-09:30
Start grupp 1+2: 10:00

Domare:
Mats Nordling
Ulf Gunnarsson
Björn Nylen
       
Bänkpress Grupp 1  Viktklass    Namn  Klubb
1 72 Utrustning Ulrika Johansson Västra AK
2 74 Utrustning Lars Carlsson Filipstad AK
3 83 Utrustning Donald Karlsson Filipstad AK
4 105 Utrustning Jan Andersson Säffle AK
5 105 Utrustning Björn Iversen Filipstad AK
6 105 Utrustning Lars Lindeberg Karlstad AK
7 +120 Utrustning Örjan Dahl Västra AK

 

       
Bänkpress Grupp 2  Viktklass    Namn  Klubb
1 72 Klassisk Amanda Bergström Hallsbergs AK
2 72 Klassisk Anna Sjökvist Karlstad AK
3 84 Klassisk Lotta Andersson Västra AK
4 74 Klassisk Fausi Amin Filipstad AK
5 74 Klassisk Fredrik Zeitelberg Filipstad AK
6 83 Klassisk Linus Karlsson Kristinehamn
7 83 Klassisk Nivar Jasim Filipstad AK
8 83 Klassisk Rikard Jansson Säffle AK
9 93 Klassisk Andreas Ågren Degerfors AK
10 105 Klassisk Josef Eriksson Örebro KK
11 105 Klassisk Firdaws Rhamon Filipstad AK
         

Invägning grupp 3+4: 10:00-11:30
Start grupp 3+4 12:00  
Domare:
Thomas Gustavsson
Josef Ericsson
Björn Nylen




 Styrkelyft Grupp 3  Viktklass    Namn  Klubb
1 63 Utrustning Annelie Izindre Filipstad AK
2 63 Klassisk Victoria Jensen Karlstad AK
3 72 Utrustning Michaela Svanelind Säffle AK
4 72 Klassisk Johanna Gustavsson Säffle AK
5 72 Klassisk Shauna Birge Karlstad AK
6 84 Klassisk Selma Björndahl Västra AK
7 53 Klassisk Oscar Svanström Säffle AK
8 59 Klassisk Erik Lindeberg Karlstad AK
9 83 Klassisk Rauhallan Nazeri Säffle AK
10 83 Klassisk Shafigulla Walizada Säffle AK
11 83 Klassisk Mikael Joneus Karlstad AK
12 83 Utrustning Leif Joensuu Degerfors AK
13 83 Utrustning Niklas Nordling Säffle AK
         
Styrkelyft Grupp 4  Viktklass    Namn  Klubb
1 66 Klassisk Marcus Eriksson Degerfors AK
2 74 Klassisk Jesper Claesson Karlstad AK
3 93 Klassisk Mattias Svensson Säffle AK
4 93 Klassisk Emil Glad Säffle AK
5 93 Klassisk Basir Mohammadi Säffle AK
6 93 Utrustning Mikael Svanström Säffle AK
7 93 Utrustning Roger Andersson Filipstad AK
8 105 Klassisk Dennis Berg Säffle AK
9 105 Klassisk Niklas Lundgren Degerfors AK
10 105 Klassisk Daniel Dalerhult Karlstad AK
11 105 Klassisk Sebastian Thernström Karlstad AK
12 105 Klassisk Martin Lindby-Aas Karlstad AK
13 105 Utrustning Thomas Högberg Örebro KK
14 120 Utrustning P-O Larsson Örebro KK
Skribent: P-O Larsson
E-post: Adressen Gömd





 






 

 

Postadress:
Västra Svealands Styrkelyftförbund
c/o Tommy Horvath, Norrgatan 25
703 56 Örebro

Kontakt:
Tel: 0733571559
E-post: tommy.horvath@bigpea...

Se all info